KošarkaEUROLIGA

Real nikad nije primio toliko koševa u jednoj četvrtini, a u drugoj su Sergio Lull i Mario Hezonja izgradili impresivan niz nakon čega je zaustavljen ‘Parni valjak‘

25. studenog 2022. - 09:47

Mario Hezonja je bio drugi strijelac Real Madrida u 105:97 pobjedi kod kuće protiv Partizana pred 7000 gledatelja. Peta u nizu pobjeda, a sedma ukupno u deset nastupa ove sezone u Euroligi.

Prvi strijelac domaćina bio je Walter Tavares, koji je ubacio 17 koševa.

Bila je to utakmica bez obrana, čak deset igrača je postiglo više od deset koševa, Real je pogodio 24 od 37 šuteva za dva te 11 od 22 za tricu, a Partizan 15 od 29 za dva, te 17 od 35 za tricu, skupa su pogodili 40 od ukupno 46 slobodnih bacanja...

Prva četvrtina je bila za povijest, festival koševa: Real – Partizan 32:40! Real nikad nije primio toliko koševa u jednoj četvrtini u povijesti svojih nastupa u Euroligi. Partizan je u prvoj četvrtini ubacio 8 trica iz 12 pokušaja, a Real je prvi pokušaj za tricu imao u 6., minuti, a samo je tri šuta promašio iz igre!

U drugoj četvrtini, ističe u svom izvješću Marca, Partizan je bio ugašen. Pogodio je jedan od svojih prvih deset šuteva. Sergio Lull je kod Reala i dalje bio raspoložen, a pojavio se Hezonja. Njih dvojica su izgradila impresivan niz od 20:2 za vodstvo domaćina 52:42. Partizan se nakon toga nije uspio vratiti...

Hezonja je pogodio 4 od 7 šuteva iz igre, 1 od 2 za dva, te 3 od 5 za tricu, sva četiri slobodna bacanja, imao 4 skoka i osvojenu loptu. Proveo je u igri 19 minuta. Dok je bio na parketu Real je bio 11 koševa razlike uspješniji od sastava trenera Željka Obradovića, koji ima 4 pobjede i 6 poraza.

Vodi Fenerbahče (9/1), Olympiacos i Real imaju po 7/3, Barcelona i AS Monaco po 6/3 i utakmicu manje.

U 11. kolu Real je gost Fenerbahčea (2. prosinca).

19. travanj 2024 21:40