KošarkaVELIKA POBJEDA UNICSA U 10. KOLU EUROLIGE

Hezonja i ekipa potopili lidera, uhvatili zalet, dobili su četiri od zadnjih pet utakmica

17. studenog 2021. - 19:47

Lider Eurolige, Armani Milano je doživio potop u Kazanju. Unics je bio bolji s 97:71 uz napomenu kao je u 36. minuti bilo 35 koševa razlike (95:60). Mario Hezonja je igrao dosta, 27 minuta. Doprinio je pobjedi s 5 koševa, 3 skoka, asistencijom, ukradenom loptom...

Nije prvi strijelac Unicsa u Euroligi, i ne samo u njoj, već i u VTB ligi, ovaj put forsirao u napadu (pogodio je 2 od 6 šuteva), a nije jer je išlo drugima. Baš su raspoloženi bili Isaiah Canaan, John Brown i O.J. Mayo, koji su skupa ubacili 61 koš.

Armani Milano je tako neočekivano uvjerljivo doživio drugi poraz, ostao je na osam pobjeda, 8/2 ima i Real Madrid s kojim sad talijanski euroligaš dijeli prvo mjesto. Unics je nakon 10. kola na polovičnom učinku, 5/5, uhvatio je zalet, dobio je četiri od zadnjih pet utakmica, te je sve bliže mjestu u TOP 8, a koje na kraju donosi nastup u doigravanju za prvaka.

Hezonja i ekipa za dva dana imaju priliku za novu pobjedu. Stiže im u goste Alba iz Berlina, koja ima 3/7.

20. travanj 2024 03:41