Opet isto, te je KP Brno, europski iskusnija ekipa, dobila obje protiv Raguse, koja ima za čime žaliti, baš ima

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledateljas 200. Suci: Koyici i Parlak (obojica Turska), Tozser (Mađarska). Delegat: Jelen (Slovenija).

RAGUSA: Strilić (12), Stojanović (5), Miloglav (7), Ivanišević, Hajdin (10), Todorić (7), Vrsaljko (14), Majstorović, Pavić, Čustović, Papić, Tokić.

KP BRNO: Kopecka (2), Malikova (11), Fadrhonsova (11), Dudackova (4), Pelander, Hynkova, Svetlikova (5), Galickova, Zitkova (10)

Četvrtine: 24:17, 12:20, 10:15, 9:6

Lina Strilić je dvije sekunde do kraja četvrte četvrtine šutirala tricu za izjednačenje, pola minute prije to isto je pokušala Carmen Miloglav, 55 sekundi do kraja Romana Stojanović nije pogodila za dva... Na semaforu je uoči zadnje minute pisalo 55:58. Ostalo je tako i nakon te 40. minute.

Opet je Ragusa izgubila od čeških doprvakinja, KP Brno, i opet s tri razlike. I u Češkoj je šutirala na kraju tricu za izjednačenje i produžetak, prije toga tricu za vodstvo. Opet nije uspjela, te je u svojoj drugoj sezoni u jednom europskom kupu, prvu je imala prije 14 godina, i dalje bez pobjede.

Otvaranje utakmice je bilo za pet (5:0), potom je namjestilo ruku Brno, ali srećom brzo  je opet ekipa Cvetane Matić bila dosta bolja. Zatvorila je prilaz svom košu, pronalazila put do protivničkog, imala prevagu u zraku. Činilo se, kad je krenulo, kako će se osloboditi grča, kako neće opet promašiti puno zicera...

Nažalost, to se u nastavku utakmice nije dogodilo. Bode u oči kako je pogodila 16 od 64 lšuta, 25 posto, kako je promašila osam bacanja, kako je bacila u bunar 24 lopte, kako je KP Brno u zadnjoj četvrtini postiglo samo 6 koševa i sačuvalo prednost od šest koševa s kraja treće četvrtine (46:52).

KP Brno je povlačilo u ključnim trenucima obje utakmice bolje poteze i tako ostavilo praznih ruku hrvatske prvakinje. Ragusa ima za čime žaliti...

SEMAFOR

FIBA EuroCup, skupina ‘L‘, 1. kolo, četvrtak, 27. listopada: Flammes Carolo Basket – Angres 89:60, KP Brno – Ragusa 71:68, 2. kolo, srijeda, 2. studenog: Ragusa - Flammes Carolo Basket 47:78, Angres - KP Brno 89:64, 3. kolo, srijeda, 9. studenog: Ragusa – Angers 55:92, Flammes Carolo Basket – KP Brno 120:46, 4. kolo, srijeda, 16. studenog: Ragusa - KP Brno 55:58, Angers - Flammes Carolo Basket.

Poredak: 1. Flammes Carolo Basket 3/0, 2. Angres 2/1, 3. KP Brno 2/2, 4. Ragusa 0/4.

Utakmice 5. kola, Ragusa je gost Flammes Carolo Basketa, igra se 7. prosinca, a posljednjeg 6. kola, Ragusa gost Angresa, 14. prosinca.

25. travanj 2024 23:50