KošarkaBITKA ZA NAJVEĆI RANG

Dubrovnik kao Ragusa, zatrpao koš suparnika, čuva vrh, izgleda sve bolje i bolje, Ivan Vodopija nakon nove pobjede: ‘Ušli smo u dobar ritam!‘

6. studenog 2022. - 22:18

Dubrovnik – Hermes 100:77

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom poju. Gledatelja 250. Suci: Roko Hordov, Josip Strikić i Ivan Hajduk. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

DUBROVNIK: J. Vujičić (11), Došen (7), Klarić, Dubelj (17), Guštin (14), Zadro (8), Vodopija (2), F. Vujičić (20), Šutalo (7), Kovačević, Miović, Levi (14).

HERMES: Grgić (10), Škara (9), Ivanković (2), Smolić (11), Kordić (7), Spaseski (5), Martinac (7), Rukavina (2), Jacović (4), Mileković (20).

Četvrtine: 29:16, 23:24, 27:15, 21:22.

Kvarner također ima 5/1 kao Dubrovnik, Kaštela, Vrijednosnice Osijek, Omiš i Zagreb po 4/2, Jazine i Mladost 3/3, Hermes 2/4, Stoja i Samobor 1/5, te Sonik Puntamika 0/6.

Nakon što su poslijepodne košarkašice Raguse zatrpale u dubrovačkoj dvorani koš Orke, ostvarile prvu ovosezonsku ‘stotku‘ (102:47), nastavile svoj pobjednički niz, i dalje je ekipa trenerice Cvetane Matić vodeća ekipa lige, isto su poslije na istom mjestu uspjeli i košarkaši Dubrovnika. I oni su napadački bili moćni, dobili Hermes sa 100:77, prva ovosezonska ‘stotka‘ momčadi Ivana Perinčića, koja je ostvarila petu prvenstvenu pobjedu za redom nakon startnog poraza, te nakon što je prošlo kolo preuzela vrh, sad je odbila prvi napad. Barjak je i dalje u Gospinom polju.

- Ušli smo u dobar ritam. Prvu četvrtinu protiv Hermesa smo odigrali vrlo dobro, u drugoj smo malo popustili. Gosti su pogodili nekoliko teških trica, ali ukupno gledajući, bila je ovo dobra utakmica s naše strane. Svi su dobili minute tako da možemo biti zadovoljni i rezultatom, te igrom - istaknuo je Ivan Vodopija, kapetan Dubrovnika.

- Osim neugodnog startnog poraza u Puli, tad smo bili bez Filipa Vujičića, koji  nam je glavni igrač, mislim kako smo sve bolji. Rezultati to potvrđuju - dodao je Vodopija.

Filip Vujičić je opet zaslužio palac gore, ali prvo ime Dubrovnika ovaj put je bio Amerikanac Javon Levi - valorizacija 30 - 14 koševa. 13 asistencija i 3 ukradene lopte, pogodio je 5 od 7 šuteva iz igre, oba za tricu, te ubacio oba slobodna bacanja. Levi igra za ekipu. Ne ‘pumpa‘ svoje brojke, i kad je tako, Dubrovnik može biti itekako zadovoljan s ovogodišnjim odabirom stranca. Petar Dubelj je pogodio tri trice, drugi strijelac sa 17 koševa, vrlo dobar Gvido Guštin...

Od mlađih ovaj put je povukao najviše mlađi Vujičić, Jakov, koji je za 13 minuta ubacio 11 koševa i imao 4 skoka. Vujčići ukupno 31 koš, 10 skokova, 3 asistencije i 3 osvojene lopte.

Dubrovnik je u idućem kolu gost Kaštela. To je veliki ispit. Nova pobjeda bi bila: ‘Konkurencijo, adio vam!‘.

- Kaštela je jedan od favorita lige, imaju dva iskusna igrača, Matea Kedža i Antu Delaša, te nam neće biti lako. Međutim, ušli smo u dobar ritam - dodao je kapetan Dubrovnika nakon još jedne lijepe večeri Dubrovnika.

USKORO SLIKOVNICA PETE POBJEDE KOŠARKAŠA DUBROVNIKA U SEZONI 2022./23.

24. travanj 2024 13:04